Wyjazdy zimowe

ZIMOWE UPAŁY !!!


MIESIĄCE OD LISTOPADA DO MARCA TO NAJLEPSZY CZAS NA PODRÓŻE DO EGZOTYCZNYCH KRAJÓW. SZCZEGÓLNIE POLECAMY PAŃSTWU TRZY KIERUNKI.

*

TAJLANDIA

Kraina uśmiechu, gdzie buddyjskie klasztory stoją obok drapaczy chmur, a nowoczesny styl życia miesza się z tradycyjnymi obrzędami, duchowością, spokojem i medytacją.

TAJSKA UCZTA DLA DUCHA

Cena od 5399 zł

Opis oferty:
Bangkok • Bang Pain • Ayutthaya • Kanchanaburi • Rzeka Kwai • Park Narodowy Erawan • Damnoen Saduak • Hua Hin • Pranburi • Park Narodowy Sam Roi Yod • Park Narodowy Khao Sok • Krabi Fantastyczne krajobrazy egzotycznych parków narodowych i wspaniałe zabytki świadczące o historii Tajlandii. W programie Bangkok z majestatycznymi świątyniami, Ayutthaya oraz najsłynniejszy, pełen kolorów i zapachów pływający targ w Damnoen Saduak. Uczestnicy wyprawy będą płynąć tradycyjną łodzią po rzece Chao Phraya i kanałach Bangkoku, zaplanowano także rafting bambusowymi tratwami po rzece Kwai i przejażdżkę na słoniu. Wielką atrakcją jest rejs łodziami motorowymi w parku Khao Sok po jeziorze z malowniczymi formacjami skalnymi. Wycieczkę kończy pełen relaks na cudownych plażach Krabi. Trasa w Tajlandii: ok. 2000 km (łącznie z przelotem wewnętrznym).

1. dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Tajlandii.

2. dzień.
Przylot do Tajlandii, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.

3. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): kolacja w restauracji na 78. piętrze hotelu Baiyoke Sky – najwyższym budynku w Tajlandii, skąd roztacza się panoramiczny widok na miasto. Spacer słynną ulicą Khao San. Powrót do hotelu, nocleg.

4. dzień.
Śniadanie. Zwiedzanie największych atrakcji BANGKOKU: Świątyni Szmaragdowego Buddy, która jest najważniejszym sanktuarium kraju oraz Pałacu Królewskiego, historycznej siedziby królów Tajlandii. Przejazd przez królewską dzielnicę Dusit, gdzie znajdują się m.in. sala tronowa Ananta Samakhom, pomnik króla Ramy V na koniu oraz pałac Paruskawan, w którym na początku XX w. mieszkała słynna księżniczka Katia. Wizyta w Świątyni Leżącego Buddy, w której znajduje się jeden z największych na świecie posągów Buddy mierzący aż 46 m. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka tradycyjną łodzią po rzece Chaophraya i kanałach Bangkoku, które były podstawowym szlakiem komunikacyjnym dawnego miasta. Przejazd przez dzielnicę chińską. Zwiedzanie Świątyni Złotego Buddy. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd na nocny targ Asiatique Riverfront. Kolacja serwowana składająca się z tradycyjnych tajskich dań oraz rewia transwestytów – Calypso. Czas wolny na zakupy na największym targu nocnym Bangkoku, gdzie znaleźć można mnóstwo restauracji, ulicznego jedzenia i straganów z pamiątkami. Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie letniej rezydencji króla w BANG PAIN nieopodal Bangkoku. Przejazd do dawnej stolicy Tajlandii – AYUTTHAYA. Zwiedzanie malowniczych ruin pałacu i świątyń. Miasto przeżywało okres rozkwitu od połowy XIV do XVIII w. i było wtedy jednym z najbogatszych i najpotężniejszych ośrodków miejskich w Azji. Znajdowało się tu ponad 2000 pozłacanych świątyń, których blask widoczny był z odległości wielu kilometrów. Następnie wyjazd do KANCHANABURI. Czas wolny przy słynnym moście na RZECE KWAI. Zakwaterowanie w hotelu położonym nad brzegiem rzeki Kwai, w otoczeniu tropikalnej roślinności, nocleg.

6. dzień.
Śniadanie. Rafting na tratwach bambusowych po rzece Kwai. Następnie wizyta w “wiosce słoni”, gdzie można skorzystać z 30-min. przejażdżki na słoniu (dla osób chętnych, za dodatkową opłatą na miejscu.). Postój przy drewnianym moście Wam Poh Viaduct, który powstał w czasie wojny. Po południu wizyta w Parku Narodowym ERAWAN. Krótki spacer do przepięknie położonego wodospadu i kąpiel w krystalicznie czystej wodzie. Po krótkim odpoczynku przejazd do Kanchanaburi. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do DAMNOEN SADUAK, gdzie znajduje się najsłynniejszy w Tajlandii pływający targ. Okoliczni kupcy sprzedają z łodzi owoce, warzywa i inne artykuły spożywcze oraz wyroby lokalnego rękodzieła. Można również spróbować tradycyjnych dań przygotowywanych na łodziach. Czas wolny na zakupy. Następnie zwiedzanie pałacu królewskiego Khao Wang w miejscowości Petchaburi. Pałac został wybudowany w 1859 roku przez króla Mongkuta (Rama IV). Pałac położony jest na szczycie wzgórza, na które można wjechać kolejką linową. Po południu przejazd do HUA HIN – nadmorskiej miejscowości położonej ok. 220 km na południowy wschód od stolicy Tajlandii. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czas wolny na spacer lub drobne zakupy na nocnym targu w Hua Hin. Nocleg w Hua Hin.

8. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do małej wioski rybackiej Bang Pu w PARKU NARODOWYM SAM ROI YOD. Rejs łodzią na cichą plażę i 20-min. przejście do jaskini Phrayanakorn, gdzie znajduje się otoczona stalagmitami piękna altana wybudowana przez króla Chulalangkorna. Po południu wyjazd do Chumphon. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Parku Narodowego KHAO SOK. Park zajmuje powierzchnię ok. 740 km², można tu zobaczyć pozostałości dziewiczego lasu tropikalnego, pokrywającego w przeszłości cały Półwysep Malajski. Las zamieszkuje wiele gatunków zwierząt, m.in. słonie, gibony, jelenie, tapiry. Jego centralną częścią jest jezioro Cheow Larn. Wycieczka łodziami motorowymi po malowniczym jeziorze otoczonym stromymi wapiennymi skałami wyrastającymi do 500 m nad poziom wody. Po południu przejazd do jednej z najpiękniejszych prowincji Tajlandii – KRABI. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. dzień.
Śniadanie. Czas wolny: wypoczynek na plaży lub romantyczny rejs na słynne wysepki PHI PHI i na wyspę KOH TAPOO (za dodatkową opłatą na miejscu: ok. 65 USD). Nocleg.

12. dzień.
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.

13. dzień.
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

świadczenia:
10 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 10 śniadań • przelot: Warszawa-Tajlandia-Warszawa • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny Krabi-Bangkok: ok. 250 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Opłaty fakultatywne: rejs w Bangkoku: ok. 15 USD; przejażdżka na słoniu: ok. 35 USD; wyspy PHI PHI i KOH TAPOO: ok. 65 USD; kolacja w Bangkoku w Baiyoke Sky: ok. 45 USD; Asiatique Riverfront i Calypso: ok. 50 USD.W związku z restrykcyjnymi wymogami prawa w Tajlandii zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Świątyni Szmaragdowego Buddy i niektórych innych obiektów może się odbywać tylko w towarzystwie lokalnego pilota.Zależnie od rozkładu lotów, przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.


**

MEKSYK

TEQUILA NA JUKATANIE I RUM W HAWANIE

Cena od: 8999 zł

Meksyk i Kuba w jednej podróży marzeń!

Opis oferty:
Cancun • Ikkil • Chichén Itzá • Merida • Uxmal • Valladolid • Tulum • Sian Ka’an • Hawana • Trinidad • Cienfuegos • Cayo Santa Maria Dwa najbardziej fascynujące kraje Ameryki Łacińskiej, magia Karaibów, wspaniałe zabytki i dwa różne światy. Meksykański Jukatan kusi wspaniałymi zabytkami, rafą koralową i rajskimi plażami nad intensywnie lazurowym morzem. W programie są takie cuda jak świątynie w Chichen Itza, majestatyczny Tulum i piękna Merida. Kuba to nie tylko karaibski temperament, lecz także piękno przyrody i światowej klasy zabytki w Hawanie, którą pokochał Ernest Hemingway i gdzie do tej pory można odnaleźć miejsca związane z pisarzem. Miasto oczarowuje pięknie odrestaurowaną starówką, ale największe wrażenie robią stare dzielnice, świadkowie wspaniałej przeszłości Hawany, dzisiaj popadające w ruinę, a mimo to zachwycające swoim dekadenckim urokiem. Malowniczy, kolorowy Trinidad to pełna egzotyka. Na koniec wypoczynek na rajskich plażach Cayo Santa Maria w wybranym hotelu. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1600 km + przelot wewnętrzny.

1. dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do CANCUN. Transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do tropikalnych ogrodów IKKIL. Możliwość kąpieli w cenocie – naturalnej studni krasowej, utworzonej w skale wapiennej, o krystalicznie czystej wodzie. Starożytni Majowie uważali takie studnie za przejścia do świata bogów. Obiad. Przejazd do CHICHÉN ITZÁ, najbardziej majestatycznego miasta Majów na Jukatanie, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: ruiny piramidy Kukulkana, która była także kalendarzem astronomicznym Majów, Świątynia Wojowników, boiska do gry w pelotę z kompleksem tysiąca kolumn i posągiem Chac Mol, którego uważano za pośrednika między ludźmi a bogami. Przejazd do MÉRIDY. Spacer: główny plac Plaza Mayor, katedra San Idelfonso, Pałac Rządowy, Teatr Peon, Casa Montejo – rezydencja rodziny konkwistadora, jedna z najpiękniejszych budowli z okresu kolonizacji hiszpańskiej. Spacer wzdłuż eleganckiej ulicy Paseo Montejo, przypominającej paryskie bulwary. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. dzień.
Śniadanie. Wczesne wykwaterowanie. Przejazd do UXMAL, będącego pod patronatem UNESCO, z jednym z najwspanialszych stanowisk archeologicznych na półwyspie Jukatan, gdzie znajdują się słynne ruiny miasta Majów: Wielka Piramida Maga zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Obiad. Wyjazd do VALLADOLID powstałego na gruzach dawnego miasta Majów. Panoramiczny objazd miasta z dominującą katedrą św. Gerwazego i wizyta w lokalnej wytwórni tequili. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portowego miasta Majów – TULUM, położonego na wysokim skalistym brzegu. Zwiedzanie miasta “zstępujących bogów”, gdzie bujna tropikalna przyroda łączy się z biało-szarą architekturą malowniczo położonych ruin nadmorskich fortyfikacji, otoczonych murem dawnych budynków i świątyń: Zstępującego Boga, Wiatru, Fresków, Morza oraz położonego na klifie zamku – El Castillo. Czas wolny na kąpiel w Morzu Karaibskim. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. dzień.
Śniadanie. Czas wolny. Wypoczynek na plaży lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do jednego z Rezerwatów Biosfery na Jukatanie – SIAN KA’AN, dziewiczej puszczy pełnej lagun, kanałów wykopanych przez Majów i stref archeologicznych oraz dzikich, chronionych zwierząt. Zamieszkiwany głównie przez potomków Majów obszar, którego nazwa oznacza: “tam gdzie rodzi się niebo”, objęty jest patronatem UNESCO. Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Cancun. Przelot do Hawany na Kubie. Całodzienne zwiedzanie HAWANY. Spacer po tętniącym życiem bulwarze El Malecon i brukowanych uliczkach hawańskiej starówki wpisanej na listę UNESCO z placem katedralnym, katedrą San Cristobal i VI-wiecznymi fortyfikacjami przy Plaza de Armas. Następnie przejście do El Capitolio – neoklasycystycznego gmachu zbudowanego na wzór waszyngtońskiego Kapitolu. Dalej w programie muzeum rumu i możliwość zakupu słynnego kubańskiego trunku. Obiad. Przejazd przez Plac Rewolucji, na którym Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 odprawił Mszę Św. Wizyta w Muzeum Rewolucji, następnie spacer szlakiem Hemingwaya: hotel Ambos Mundos – dawny dom pisarza, El Floridita – ulubiony bar autora “Starego człowieka i morza” oraz Bodeguita del Medio – restauracja gdzie Ernest zwykł popijać ulubione mojito i daiquiri. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkowa opłatą na miejscu): wieczorne wyjście na występ słynnego kabaretu Tropicana lub na występ Buena Vista Social Club. Powrót do hotelu, nocleg.

7. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TRINIDADU – kolonialnego klejnotu Kuby, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie Parku Cespedes. Przejście do serca Starego Miasta – Plaza Mayor otoczonego rezydencjami z czasów kolonialnych. Brukowane uliczki pełne są prostych domków o pastelowych ścianach, przed którymi w bujanych fotelach przesiadują mieszkańcy. Następnie zwiedzanie Katedry Iglesia De La Santisima. Obiad. Przejazd do “Perły Południa” – CIENFUEGOS, nadmorskiego miasteczka, założonego przez francuskich kolonizatorów. Spacer po wpisanym na listę UNESCO Starym Mieście: dzielnica Reparto Pueblo Nuevo z Parkiem Jose Marti i stojącą przy nim Katedrą Niepokalanego Poczęcia. Przejście deptakiem Paseo del Prado aż do eklektycznego symbolu miasta Palace de Valle. Zakwaterowanie w prywatnych kwaterach. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczorne wyjście do Taberny La Canchanchara, znajdującej się w pięknej kolonialnej rezydencji. Można tu spróbować drinka canchanchara robionego z lokalnego rumu, cytryny i miodu. Powrót do kwater, nocleg.

8. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do wybranego hotelu na CAYO SANTA MARIA. Kurort położony jest na wysepce należącej do Archipelagu Jardines del Rey, ze stałym lądem łączy go grobla o dł. ok. 48 km. Przyciąga karaibskimi plażami z drobnym piaskiem, lazurowym morzem i luksusowymi hotelami all inclusive. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.

9. dzień.
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkowa opłatą na miejscu): Rejs katamaranem wzdłuż północnego wybrzeża Kuby, wokół pasa sąsiadujących wysepek. Obserwacja podwodnego świata i ptaków morskich. Czas na kąpiel i snurkowanie w krystalicznie czystym oceanie, eksploracja rafy koralowej, zamieszkałej przez setki kolorowych form życia. Powrót do hotelu. Nocleg.

10. dzień.
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkowa opłatą na miejscu):Wycieczka do PARKU NARODOWEGO GUANAYARA – pełen przygód trekking w jednym z najpiękniejszych zakątków Kuby, w centralnej części wyspy. Trasa zaczyna się przy imponującym wodospadzie “El Rocio”. Następnie biegnie wzdłuż koryta rzeki aby zatrzymać się przy El Venado – naturalnym basenie z krystalicznie czystą wodą. Obiad. Wycieczka całodzienna z licencjonowanym przewodnikiem. Powrót do hotelu wieczorem. Nocleg.

11. dzień.
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.

12. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Hawanie. Wylot do Polski.

13. dzień.
Przylot do Polski.

świadczenia:
10 noclegów w hotelach***/****, 1 w prywatnych kwaterach: 7 na trasie wycieczki, 4 w Cayo Santa Maria w wybranym hotelu; 2-os. pokoje (możliwość dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 4 obiady, 1 kolacja, podczas pobytu w Cayo Santa Maria all inclusive • przelot na trasie: Warszawa-Cancun, Hawana-Warszawa • przejazdy autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowa opłata za przelot wewnętrzny: Cancun-Hawana: ok. 200 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie).Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 130 EUR, 50 USD, napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień.Opłaty fakultatywne: występ kabaretu Tropikana: ok. 80 EUR; Taberna La Canchanchara: ok. 20 EUR.


***

INDIE

RADŻASTAN MAHARADŻÓW

Cena od 6199 zł

Opis oferty:
Delhi • Mandawa • Deshnok • Bikaner • Dżajsalmer • Mandore • Dżodhpur • Ranakpur • Udajpur • Puszkar • Fort Amber • Dżajpur • Fatehpur Sikri • AgraPocztówkowo kolorowy, oszałamia różnorodnością i zachwyca bajkowym bogactwem. Tu materializują się marzenia wszystkich podróżników o egzotycznych Indiach. W czasie ponad dwutygodniowej podróży będzie okazja nie tylko do poznania sztandarowych zabytków, ale także do skorzystania z propozycji typu “soft adventure”: przejażdżka na wielbłądzie po wydmach, rejs po jeziorze, jazda autorikszą i jeepami. Wygodne noclegi zaplanowano w hotelach dobrej klasy turystycznej, a także w hotelach historycznych, gdzie w zabytkowych wnętrzach można poczuć się jak maharadża! Długość trasy w Indiach: ok. 2200 km.

1. dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Indii.

2. dzień.
Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie obok siebie współistnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid – największy meczet w Indiach, Radż Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu – ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk – głównej arterii Starego Miasta, będącej jednocześnie gwarnym bazarem. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar, w którym widoczne są wpływy architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna – grobowiec mogolskiego władcy z XVI w. Kutub Minar oraz mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii – 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu oraz Pałacu Prezydenckiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MANDAWY. Po południu spacer po mieście, które jest galerią sztuki pod gołym niebem, stworzoną przez lokalnych artystów. Podziwiać tu można havele, czyli dawne rezydencje zamożnych kupców, których fasady pokryte są kolorowymi freskami o bogatej tematyce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DESHNOK. Zwiedzanie Katni Mata – Świątyni Szczurów, gdzie żyje kilka tysięcy szczurów uważanych za święte, czczonych i karmionych przez wiernych. Przejazd do BIKANER – jednego z trzech dawnych królestw Radżastanu, miasta znanego z Wielbłądzich Oddziałów, które są dumą Armii Indyjskiej. Po południu zwiedzanie niezdobytego fortu Dżunagarh, który kryje przepiękne pałace i świątynie. Przejażdżka autorikszą “tuk tuk” uliczkami miasta wśród bogato zdobionych haveli i tradycyjnych bazarów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DŻAJSALMERU, zwanego Złotym Miastem, jednego z najbardziej egzotycznych i niezwykłych miejsc Radżastanu. Oznaką minionej świetności miasta leżącego na skrzyżowaniu dawnych szlaków handlowych jest twierdza chroniona przez 99 bastionów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. dzień.
Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy Dżajsalmer, zbudowanej ze złocistego piaskowca, malowniczo położonej na szczycie 80-metrowego wzgórza. W jej obrębie znajdują się pełne majestatu pałace, dżinijskie świątynie oraz bogato zdobione rezydencje dawnych kupców. Ciekawostką jest, że jest to jedyna po dziś dzień zamieszkana twierdza w Indiach. Po południu safari na wielbłądach po wydmach Sam. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Dżodhpuru, Błękitnego Miasta, drugiego co do wielkości miasta Radżastanu. Miasto szczyci się jednym z najbardziej spektakularnych widoków w całym Radżastanie. Nad miastem góruje imponująca twierdza, u której stóp wije się labirynt gwarnych uliczek i bazarów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. dzień.
Śniadanie. Przejazd do MANDORE, dawnej stolicy królów Marwaru, gdzie na terenie pięknych tarasowych ogrodów podziwiać można okazałe cenotafy oraz galerię wykutych w skale rzeźb bóstw. Przejazd do DŻODHPURU. Zwiedzanie okazałej twierdzy Mehrengarh wznoszącej się na ponad 120-metrowej skale, uznawanej za najbardziej majestatyczną budowlę obronną Radżastanu. Na terenie twierdzy podziw wzbudzają liczne pałace oraz muzeum z bogatą kolekcją palankinów, mebli i broni, a z murów obronnych rozpościera się spektakularny widok na pomalowane na niebiesko domy skupione u podnóża skały. Spacer uliczkami Starego Miasta. Przejażdżka autorikszą “tuk tuk”. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

9. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RANAKPURU, jednego z najświętszych miejsc dżinizmu. Zwiedzanie kompleksu świątynnego z XV w., malowniczo położonego w lesistej dolinie. Zwiedzanie świątyni Czaumukha poświęconej Adinathowi. Zbudowana z białego marmuru świątynia kryje znakomite dekoracje rzeźbiarskie pokrywające niemal całkowicie jej wnętrze. Na uwagę zasługują 1444 kolumny, z których każda jest inna. Przejazd do Udajpuru, nazywanego Miastem Wschodzącego Słońca, uważanego za najbardziej romantyczne w całych Indiach. Jego baśniowa uroda, malownicze położenie wokół jezior i piękne pałace na wyspach zachwycają przyjezdnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

10. dzień.
Śniadanie. Panoramiczny przejazd wzdłuż brzegów sztucznego jeziora Fatah Sagar, utworzonego w 1678 r. Zwiedzanie UDAJPURU: bogato rzeźbiona świątynia Dżagdisz z XVII w., XVIII-wieczny Saheliyon-ki-Bari, czyli Ogród Dam Dworu, Pałac Miejski, największa królewska rezydencja w Radżastanie. W skład kompleksu wchodzą muzeum i pałace, z których część jest zamieszkana przez potomków dawnych władców, a część została przekształcona w luksusowe hotele. Po południu rejs łodzią po jeziorze Pichola, podczas którego można podziwiać wspaniałe pałace: Pałac Miejski na wschodnim brzegu oraz Pałac na Jeziorze, dawną letnią rezydencję królewską, a obecnie jeden z najlepszych hoteli na świecie, który często służy jako sceneria popularnych filmów, kręcono tu m.in. sceny do filmu “Ośmiorniczka” z serii o Jamesie Bondzie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

11. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUSZKARU, małego miasteczka nad jeziorem o tej samej nazwie. To jedno z najświętszych miast w Indiach, szczególnie ważne dla wyznawców hinduizmu – znajduje się tu jedna z niewielu w kraju świątyń poświęconych Brahmie. Puszkar co roku przyciąga setki tysięcy pielgrzymów. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po miasteczku i okolicy jeziora oraz ghatów. Okazja do obserwacji religijnych rytuałów. Wieczorem możliwość przyglądania się modlitwie w jednej z lokalnych świątyń. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

12. dzień.
Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie. Przejazd do Dżajpuru – stolicy Radżastanu, zwanego Różowym Miastem. Ten przydomek miasto zawdzięcza kolorowi fasad zabudowań Starego Miasta – różowy kolor symbolizuje gościnność. Dżajpur to również miasto okazałych pałaców i bazarów znanych ze wspaniałego rękodzieła oraz jeden z największych w Indiach ośrodków złotnictwa i obróbki kamieni szlachetnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

13. dzień.
Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER – dawnej siedziby władców Amberu. Przejazd na słoniu lub jeepem na wzgórze, na którym wznosi się imponujący fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w jego obrębie. Po południu zwiedzanie DŻAJPURU: Pałac Miejski – królewska rezydencja i mieszczące się w niej muzeum, obserwatorium astronomiczne Dżantar Mantar wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Pałac Wiatrów, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście, której oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

14. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI – w tłumaczeniu Miasta Zwycięstwa. Zwiedzanie zabudowań pałacowych miasta, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego. Do najpiękniejszych z wielu pamiątek dawnej świetności należą sale audiencji prywatnych i publicznych, Wielki Meczet zaprojektowany na wzór meczetu w Mekce oraz Pałac Pięciu Pięter. Fatehpur Sikri w 1986 r. zostało wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Agry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

15. dzień.
Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów: Tadż Mahal – jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie stworzone w dowód miłości do kobiety. Ta najwspanialsza wizytówka Indii została uznana za jeden z siedmiu współczesnych cudów świata i wpisana na listę UNESCO, Fort Agra, fortyfikacja z czerwonego piaskowca, arcydzieło projektu i konstrukcji objęte patronatem UNESCO. Przejazd do DELHI. W zależności od godziny wylotu: zakwaterowanie w hotelu w pokojach 4 os., czas wolny przed wylotem lub transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

16. dzień.
Przylot do Polski.

świadczenia:
14 noclegów w hotelach***/**** oraz 1 rozpoczęta doba hotelowa: 2 w Delhi, 1 w Mandawie, 1 w Bikaner, 2 w Dżajsalmerze, 2 w Dżodhpurze, 2 w Udajpurze, 1 w Puszkarze, 2 w Dżajpurze, 1 w Agrze; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 14 śniadań, 13 kolacji • przelot • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • przejazd do Fortu Amber na słoniu lub jeepem (w zależności od dostępności), przejażdżka na wielbłądzie po wydmach, przejażdżka autorikszą w Bikaner, rejs po jeziorze Pichola (zależy od poziomu wody) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przejażdżka autorikszą “tuk tuk” w Dżodhpurze: ok. 120 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce “Informacje o regionie”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 310 PLN/os. (dla terminów z oferty zimowej) i 329 PLN (dla terminów z oferty letniej).